Антиамериканизм - что это?

Модераторы: Vadim Deruzhinsky, Andrey Ladyzhenko, Станислав Матвеев, Pavel

Сообщение honest » Пн май 26, 2008 7:20 am

Yoda писал(а): Сыроў добрых няма, бо няма з чаго рабіць. Клгасы пастаўляюць сапраўднае гаўно ў прамым сэнсе гэтага слова. Яны не адказваюць ні за што. Прыняць гэтае гаўно заводы павінны. Выбраць вельмі цяжка... У эўропе такое малако вылілі б вон напэўна, а выпрацоўцу паслалі б на тры на шмат год. У нас, як вядома плян прыросту. Лукашэнка давёў, што каровы павінны даіцца ў гэтым годзе аж на 20% больш. Напэўна скора кроў'ю задояцца. Бо разборкі ўжо пачаліся нешуцеўныя... Каровы напэўна не зразумелі ўсёй важнасці ходу кіраўніцтва дзяржавы. Быўшы міністр С/Г паспрабаваў нешта сказаць - і няма яго. Гэты ўзяўся за перапрацоўку. Усё проста. Калі калгасам на ўсё пасраць, то зашчэмім прадпрыемствы. Хай сыравіна падае - прадукцыя будзе расці.... Так што чакайце... Спрабуйце, пака што ёсць...

Што ж, Yoda, ясна. Дзякуй за сумленны шчыры адказ.
honest
 
Сообщения: 137
Зарегистрирован: Чт дек 28, 2006 1:42 pm
Откуда: Беларусь

Сообщение Yoda » Пн май 26, 2008 9:03 am

DeadlY писал(а):Пачытаеш форум і такое адчуванне, што Гомель знаходзіцца на іншай планеце, уся Беларусь так добра па аповядах жыве, а вось у нас кажучы словамі Ёды нейкая "ЖОПА" Можа, далучымся да Чарнігаўшчыны або Смаленшчыне, а гэтыя хай працягваюць жыць у сваім раі са сваім "бацькам" :idea: :!:

Гомельцы напэўна вельмі хітражопыя. Але зманіць можна толькі раз. Вядома, Беларусь вялікая, і лохаў шмат. Але ж кончацца... Можа патрэбна усё ж за тавары пачаць разлічвацца? І з людзьмі. На чарнігаўшчыне напэўна таксама не залюбяць, калі іх пачнуць кідаць...
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение Yoda » Пн май 26, 2008 9:23 am

Раман Кардонскі писал(а):Вы пісалі, што прагаласуеце за адзінага кандыдата апазыцыі. Я-ж Вас за язык не цягнуў. І тут-жа пішаце што мінулых выбарах галасавалі за Пэ-Жэ. Мне паведамілі што абрэвіатура павінна чытацца: "Полная Жопа". Я разумею, што ў чалавека погляды і перакананьні могуць меняцца, але-ж не да такой ступені — за два гады на 180 градусаў.

Не зразумеў, з чаго Вы зрабілі выснову, што погляды памяняліся на 180 градусаў? Я быў супраць апазіцыі і зараз супраць яшчэ больш. Я пісаў, што прагаласую за адзінага кандыдата. Адзіны для мяне - неабходная ўмова, але не дастатковая. Дастатковая - канструктыўная апазіцыя. Калі перастануць верашчаць пра Амэрыку ды й Эўропу і вернуцца на зямлю: у Беларусь з яе праблемамі. Хопіць дэмагогіі пра высокія зарплаты ТАМ. У нас у любым выпадку больш не будуць. Не зарабілі. Акрамя палітыкі ёсць яшчэ і эканоміка! А вось меншыя і гіперінфляцыя - лёгка. Дастаткова пачаць падзел маёмасці і ўлады, да чаго і імкнецца апазіцыя. Толькі не гаварыце, што гэта не так. Вось тут як раз той выпадак, калі іншага погляду не буду ўспрымаць ні за што. Хіба аргументы будуць ё маё якія! І нават калі ВЫ разумееце ўсё, ВЫ не ўся апазіцыя.
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение Yoda » Пн май 26, 2008 9:26 am

honest писал(а):Што ж, Yoda, ясна. Дзякуй за сумленны шчыры адказ.

На самой справе ўсё значна горш....
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение Kat Leo » Пн май 26, 2008 10:21 am

Yoda писал(а): Гомельцы напэўна вельмі хітражопыя. Але зманіць можна толькі раз. Вядома, Беларусь вялікая, і лохаў шмат. Але ж кончацца... Можа патрэбна усё ж за тавары пачаць разлічвацца? І з людзьмі. На чарнігаўшчыне напэўна таксама не залюбяць, калі іх пачнуць кідаць...

Я Вас папрасіла б па-лягчэй з навешваннем цэтлікаў... :evil: Я ў краме за ўсе плачу грошы, задарма нічога не даюць.
Здаецца, і сярод пастаўчан ёсць такія ж "хітра...ыя" :lol:
Такіх усюды шмат...ІМХО
Аватара пользователя
Kat Leo
 
Сообщения: 1404
Зарегистрирован: Вт июн 12, 2007 1:42 pm
Откуда: Гомель

Сообщение Yoda » Пн май 26, 2008 10:47 am

Kat Leo писал(а):
Yoda писал(а): Гомельцы напэўна вельмі хітражопыя. Але зманіць можна толькі раз. Вядома, Беларусь вялікая, і лохаў шмат. Але ж кончацца... Можа патрэбна усё ж за тавары пачаць разлічвацца? І з людзьмі. На чарнігаўшчыне напэўна таксама не залюбяць, калі іх пачнуць кідаць...

Я Вас папрасіла б па-лягчэй з навешваннем цэтлікаў... :evil: Я ў краме за ўсе плачу грошы, задарма нічога не даюць.
Здаецца, і сярод пастаўчан ёсць такія ж "хітра...ыя" :lol:
Такіх усюды шмат...ІМХО

Глядзіце посылы раней, маю лаянку з Смяротным. Я пісаў, што арганізацыі не разлічваюцца з пастаўшчыкамі. Кідалі і нас і мінчукоў. І дзяржаўныя прадпрыемствы. І не адзін раз і не адзін год. Бо Гомель - цікавы сегмент рынка і за яго йшла барацьба. Мы нават дылера займелі там, гомельскага, але яго таксама, гэта самае... Так што Kat Leo, Вы грошы плаціце ў краме, а яна прадпрыемствам шыш. Цікава, чк гэта такія крамы існуюць так доўга?
Вельмі парадваў крах канторы "НТС". Гэта самыя кідалы. Па Менску іх "Корзінку" па Чарвякова таксама ўжо забралі. А пыжыліся, пальцы загіналі... Накшталт сетка там неверагодна вялікая і г.д. Працаваць сумленна трэба!
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение honest » Пн май 26, 2008 10:48 am

Yoda писал(а):На самой справе ўсё значна горш....

Вельмі шкада, мне так падабаецца добры цвёрды сыр да чая з мёдам..
honest
 
Сообщения: 137
Зарегистрирован: Чт дек 28, 2006 1:42 pm
Откуда: Беларусь

Сообщение Yoda » Пн май 26, 2008 11:21 am

honest писал(а):
Yoda писал(а):На самой справе ўсё значна горш....

Вельмі шкада, мне так падабаецца добры цвёрды сыр да чая з мёдам..

Хоць і не спадабаецца Вам, але ў Паставах будуецца новы цэх па выпуску менавіта такіх сыроў: тыпу швейцарскіх. "Тызенгаўз" будуць называцца ў гонар Антонія Тызенгаўза - накшталт Пятра-1 для Расеі, але ў горадзе Паставы. Ён узняў гэты горад на эўрапейскі ўзровень і мы прадаўжаем яго справы...
Але цана яго цяпер складае 16000 + 10%НДС + 25%таргоўля Так што...
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение honest » Пн май 26, 2008 12:45 pm

Yoda писал(а):Хоць і не спадабаецца Вам, але ў Паставах будуецца новы цэх па выпуску менавіта такіх сыроў: тыпу швейцарскіх. "Тызенгаўз" будуць называцца ў гонар Антонія Тызенгаўза - накшталт Пятра-1 для Расеі, але ў горадзе Паставы. Ён узняў гэты горад на эўрапейскі ўзровень і мы прадаўжаем яго справы... Але цана яго цяпер складае 16000 + 10%НДС + 25%таргоўля Так што...

А чаму гэта павінна мне не падабацца? Дрэнна толькі, што далёка гэта, да Гомелю можа не даехаць. (А калькуляцыю гэтага кошту (якi 16 тыс.) вельмі складана тут прывесці?)
honest
 
Сообщения: 137
Зарегистрирован: Чт дек 28, 2006 1:42 pm
Откуда: Беларусь

Сообщение Yoda » Пн май 26, 2008 1:05 pm

honest писал(а):(А калькуляцыю гэтага кошту (якi 16 тыс.) вельмі складана тут прывесці?)

Ну Вы і спыта-а-а-а-а-аліся :D
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение honest » Пн май 26, 2008 1:19 pm

Yoda писал(а):Ну Вы і спыта-а-а-а-а-аліся :D

Ну дык, спроба не катаванне! :D
honest
 
Сообщения: 137
Зарегистрирован: Чт дек 28, 2006 1:42 pm
Откуда: Беларусь

Сообщение Раман Кардонскі » Вт май 27, 2008 2:18 pm

Yoda писал(а):Не зразумеў, з чаго Вы зрабілі выснову, што погляды памяняліся на 180 градусаў? Я быў супраць апазіцыі і зараз супраць яшчэ больш. Я пісаў, што прагаласую за адзінага кандыдата. Адзіны для мяне - неабходная ўмова, але не дастатковая. Дастатковая - канструктыўная апазіцыя. Калі перастануць верашчаць пра Амэрыку ды й Эўропу і вернуцца на зямлю: у Беларусь з яе праблемамі. Хопіць дэмагогіі пра высокія зарплаты ТАМ. У нас у любым выпадку больш не будуць. Не зарабілі. Акрамя палітыкі ёсць яшчэ і эканоміка! А вось меншыя і гіперінфляцыя - лёгка. Дастаткова пачаць падзел маёмасці і ўлады, да чаго і імкнецца апазіцыя. Толькі не гаварыце, што гэта не так. Вось тут як раз той выпадак, калі іншага погляду не буду ўспрымаць ні за што. Хіба аргументы будуць ё маё якія! І нават калі ВЫ разумееце ўсё, ВЫ не ўся апазіцыя.

Ну наконт перадзелу маёмасьці я, здаецца, ні слова не казаў. Хаця, трэба паглядзець на тое ЯК гэтая маёмасьць набывалася. Прынамсі, ня ведаю падабаецца гэта каму ці не, я супраць таго каб новы ўрад пачаў падзел маёмасьці. Хаця такія сякія пытаньні трэба будзе вырашаць. Напрыклад Вы самі пісалі, што сыры пастаўскія маюць нізкую якасьць, бо сыравіна (малако) дрэнная. Мяне заўсёды забівала, што ўвесь час ківалі беларускія ўлады на Летуву. Маўляў там сельскую гаспадарку зьнішчылі. А я, хоць і не спэцыяліст у сырах, захапляўся смачнымі летувіскімі сырамі. Мая жоначка наогул бяз сыра сьняданак не ўяўляе. Калі менш два гады назад адведвалі нашу радню ў Летуве й Латвіі спрабавалі мясцовыя прадукты. Як на яе выкшталцоны густ, летувіскія сыры ня горш за францускія. А на такое сьведчаньне трэба было дабіцца, бо яна напалову мае францускую кроў (па маці) і гэтым вельмі ганарыцца. Мабыць дзеля таго каб яна і я не змаглі параўнаць летувіскія сыры зь беларускімі нас не пусьцілі ў Беларусь. :wink: Я збольшага "дэгустатар" піва і мясных прадуктаў. Таму збольшага палягаю на яе меркаваньне і густ. Тым больш, што тады ў мяне нават і думкі не было, што буду спрачацца са спадаром Йодай за сыры.

Што тычыцца перадзелу ўлады... Вы мне адкажыце, як патрыёт Паставаў якім я Вас уважаю, ці ня лепш было-б для горада і раёну каб яго галава (старшыня РВК) меў адказнасьць перад мясцовымі жыхарамі, а не "бацькам" у далёкім Менску? Ці можа Вы пачнеце спрачацца, што са шматлікімі такімі прызначэнцамі Вы, мяркую, на адным полі гм, гм, ня селі-б?
Раман Кардонскі
 
Сообщения: 110
Зарегистрирован: Пт окт 19, 2007 5:04 pm

Сообщение honest » Ср май 28, 2008 8:09 am

Раман Кардонскі писал(а):Вы мне адкажыце, як патрыёт Паставаў якім я Вас уважаю, ці ня лепш было-б для горада і раёну каб яго галава (старшыня РВК) меў адказнасьць перад мясцовымі жыхарамі, а не "бацькам" у далёкім Менску? Ці можа Вы пачнеце спрачацца, што са шматлікімі такімі прызначэнцамі Вы, мяркую, на адным полі гм, гм, ня селі-б?

Безумоўна лепш, якія тут могуць быць сумненнi? Бо любы працаўнік у сваёй працы заўсёды ў першую чаргу арыентуецца на свайго працадаўцу! Калі працадаўца - выбарнікі, то менавіта іх інтэрэсы абараняюцца і ix ўказанні выконваюцца, калі дыктатар у сталіцы - то яго.
Последний раз редактировалось honest Ср май 28, 2008 8:12 am, всего редактировалось 1 раз.
honest
 
Сообщения: 137
Зарегистрирован: Чт дек 28, 2006 1:42 pm
Откуда: Беларусь

Сообщение Yoda » Ср май 28, 2008 8:10 am

Раман Кардонскі писал(а):Ну наконт перадзелу маёмасьці я, здаецца, ні слова не казаў. Хаця, трэба паглядзець на тое ЯК гэтая маёмасьць набывалася. Прынамсі, ня ведаю падабаецца гэта каму ці не, я супраць таго каб новы ўрад пачаў падзел маёмасьці. Хаця такія сякія пытаньні трэба будзе вырашаць. Напрыклад Вы самі пісалі, што сыры пастаўскія маюць нізкую якасьць, бо сыравіна (малако) дрэнная. Мяне заўсёды забівала, што ўвесь час ківалі беларускія ўлады на Летуву. Маўляў там сельскую гаспадарку зьнішчылі. А я, хоць і не спэцыяліст у сырах, захапляўся смачнымі летувіскімі сырамі. Мая жоначка наогул бяз сыра сьняданак не ўяўляе. Калі менш два гады назад адведвалі нашу радню ў Летуве й Латвіі спрабавалі мясцовыя прадукты. Як на яе выкшталцоны густ, летувіскія сыры ня горш за францускія. А на такое сьведчаньне трэба было дабіцца, бо яна напалову мае францускую кроў (па маці) і гэтым вельмі ганарыцца. Мабыць дзеля таго каб яна і я не змаглі параўнаць летувіскія сыры зь беларускімі нас не пусьцілі ў Беларусь. :wink: Я збольшага "дэгустатар" піва і мясных прадуктаў. Таму збольшага палягаю на яе меркаваньне і густ. Тым больш, што тады ў мяне нават і думкі не было, што буду спрачацца са спадаром Йодай за сыры.

Што тычыцца перадзелу ўлады... Вы мне адкажыце, як патрыёт Паставаў якім я Вас уважаю, ці ня лепш было-б для горада і раёну каб яго галава (старшыня РВК) меў адказнасьць перад мясцовымі жыхарамі, а не "бацькам" у далёкім Менску? Ці можа Вы пачнеце спрачацца, што са шматлікімі такімі прызначэнцамі Вы, мяркую, на адным полі гм, гм, ня селі-б?

Паважаны спадар Раман кардонскі! Я кіплю, сіплю і пузыруся :evil: :evil: :evil: Гэта дзе я пісаў, што пастаўскія сыры маюць нізкую якасць!!!!!!!!!!!!!!!!! Я пісаў, што малако ...... Сыры ж пастаўскія - вельмі якасныя. Гэта сапраўдны подзвіг нашых тэхнолагаў! Гэта новае абсталяванне і тэхналогіі, пра якія Вы вялі гаворку! Калі Вы зойдзіце ў кабінет нашага дырэктара, то ўбачыце новы від аддзелкі сцен: дыплёмы і іншыя ўзнагароды. Іх незлічоная колькасць! Дзе мы толькі не перамагалі з сваімі сырамі!
Нешта не разумею пра раённую ўладу. Што Вы маеце на ўвазе, калі гавораце, што яна павінна адказваць перад жыхарамі раёна? Яна што, дзесьці не адказвае? Не прымае грамадзян? Не рэагуе на лісты? У нас гэта адказнасць нават нэрвуе бывае. Выязджаюць на месцы, прадпрыемствы, гаспадаркі і як пачнуць адказваць... А яшчэ практыкуе мэр менскае начальства выклікаць і сумесны прыём арганізаваць з паказам па Паставы ТБ. Вось на мінулым тыдні хадакі з адной вёскі прыпёрліся патрабаваць, каб перасталі нарэшце будаваць новае жыллё. Раней была дыктатура быдла. Хацелі пілі, хацелы прадсядацеля пасылалі... А цяпер панаехалі тыя, хто працуе, засяляюцца ў новыя дамы і мясцовыя засталіся без працы. Бяда! Увесь раён прыкалваўся...
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение Раман Кардонскі » Ср май 28, 2008 2:19 pm

Yoda писал(а):Паважаны спадар Раман кардонскі! Я кіплю, сіплю і пузыруся :evil: :evil: :evil: Гэта дзе я пісаў, што пастаўскія сыры маюць нізкую якасць!!!!!!!!!!!!!!!!! Я пісаў, што малако ...... Сыры ж пастаўскія - вельмі якасныя. Гэта сапраўдны подзвіг нашых тэхнолагаў! Гэта новае абсталяванне і тэхналогіі, пра якія Вы вялі гаворку! Калі Вы зойдзіце ў кабінет нашага дырэктара, то ўбачыце новы від аддзелкі сцен: дыплёмы і іншыя ўзнагароды. Іх незлічоная колькасць! Дзе мы толькі не перамагалі з сваімі сырамі!
Нешта не разумею пра раённую ўладу. Што Вы маеце на ўвазе, калі гавораце, што яна павінна адказваць перад жыхарамі раёна? Яна што, дзесьці не адказвае? Не прымае грамадзян? Не рэагуе на лісты? У нас гэта адказнасць нават нэрвуе бывае. Выязджаюць на месцы, прадпрыемствы, гаспадаркі і як пачнуць адказваць... А яшчэ практыкуе мэр менскае начальства выклікаць і сумесны прыём арганізаваць з паказам па Паставы ТБ. Вось на мінулым тыдні хадакі з адной вёскі прыпёрліся патрабаваць, каб перасталі нарэшце будаваць новае жыллё. Раней была дыктатура быдла. Хацелі пілі, хацелы прадсядацеля пасылалі... А цяпер панаехалі тыя, хто працуе, засяляюцца ў новыя дамы і мясцовыя засталіся без працы. Бяда! Увесь раён прыкалваўся...

Прабачце, шаноўны спадар Yoda, але пра высокую якасьць пастаўскіх сыроў я магу меркаваць толькі з Вашых словаў. І, хоць Вы, бязумоўна, у сваей справе спэцыяліст, але я, на свой сялянска-крытычны розум, мяркую, што з гаўна цукерку ня зробіш. Прынамсі я шмат вандруючы па сьвету зь беларускімі (а пастаўскіх наогул памаўчым) сырамі не спатыкаўся, а зь летувіскімі досыць часта. Але паколькі я, як казаў, нават не магу сябе залічыць да аматараў сыроў, то мне застаецца толькі верыць Вам на слова і чакаць пакуль ці ўлада ў Беларусі зьменіцца, ці Лука выкрасьліць мяне зь чорнае лісты і дазволіць прыехаць пакланіцца родным магілкам. А там можна і ў Паставы падскочыць на дэгустацыю сыроў. Запрашаеце?

Зноў паўтаруся, што я ВЕЛЬМІ РАДЫ за горад Паставы і Пастаўскі раён. На гэты раз з таго, што ў іх неабыякавы старшыня РВК. На жаль, тыя тры раённых галавы зь якім у той ці накшы спосаб мне прыйшлося перасекчыся ў сваёй апошняй вандроўцы па Беларусі яскрава прадэманстравалі, што на жыхароў раёну ім глыбака пляваць. Вядома яны душу перада мной не распахвалі (хіба што мой стары знаёмы), але я на апэратыўнай працы ў ворганах дзевяць гадоў такія-сякія здольнасьці набыў. І меркаваньне аб іх мясцовых жыхароў было, досыць нізкім. Мяркую, што ўсе тры вольныя дэмакратычныя выбары прайгралі б з трэскам. Вы мне адкажыце на адно толькі пытаньне: Калі, напрыклад, інатрэсы Лукі будуць супярэчыць інтарэсам жыхароў раёну на чый бок стане старшыня РВК?
Раман Кардонскі
 
Сообщения: 110
Зарегистрирован: Пт окт 19, 2007 5:04 pm

Пред.След.

Вернуться в Иные темы

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 13

cron