Антиамериканизм - что это?

Модераторы: Vadim Deruzhinsky, Andrey Ladyzhenko, Станислав Матвеев, Pavel

Сообщение Yoda » Пт май 23, 2008 10:31 am

DeadlY писал(а):
Yoda писал(а):Пра грошы зразумеў. У Гомель ні нагой. Гэта напэўна месцячковае - не разлічваца. Можа і ў магазіне Вы не разлічваецеся? Камунізьм?


Гэта лукашызм. Дзіўна, што вам не падабаецца 8)

Дайце ссылку на тое, што Прэзідэнт казаў неразлічвацца. Калі няма - Вы ў курсе што трэба рабіць :(
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение DeadlY » Пт май 23, 2008 10:32 am

honest писал(а):А, ну тады вы, Yoda, мусіць сапраўды начальнік аддзела збыту або нават сам намеснік дырэктара па камерцыйных пытаннях, што толькi сведчыць аб празарлівасці Рамана Кардонскага.


Яны прыкормленыя, вось і павучаюць халопаў :wink:
DeadlY
 

Сообщение DeadlY » Пт май 23, 2008 10:35 am

Yoda писал(а):Дайце ссылку на тое, што Прэзідэнт казаў неразлічвацца. Калі няма - Вы ў курсе што трэба рабіць :(


Мелы вушы ды пачуе :wink: Хоць вы ж са сваім шэфам кніг не чытаеце :)
DeadlY
 

Сообщение Yoda » Пт май 23, 2008 10:43 am

honest писал(а):
Yoda писал(а): Але на выставах малочнікі краіны заўсёды разам і назва інжынер не гучыць...

А, ну тады вы, Yoda, мусіць сапраўды начальнік аддзела збыту або нават сам намеснік дырэктара па камерцыйных пытаннях, што толькi сведчыць аб празарлівасці Рамана Кардонскага.

Раман Кардонскі - руліць!
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение Yoda » Пт май 23, 2008 10:43 am

honest писал(а):
Yoda писал(а): Але на выставах малочнікі краіны заўсёды разам і назва інжынер не гучыць...

А, ну тады вы, Yoda, мусіць сапраўды начальнік аддзела збыту або нават сам намеснік дырэктара па камерцыйных пытаннях, што толькi сведчыць аб празарлівасці Рамана Кардонскага.

Раман Кардонскі - руліць!
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение Yoda » Пт май 23, 2008 10:52 am

DeadlY писал(а):.....Яны прыкормленыя, вось і павучаюць халопаў :wink:

Змова супраць апазіцыі! Жах! Крывавая гэбня! Далоў! Даеш! Страляць! Вешаць!
Можа што прапусціў?
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение Yoda » Пт май 23, 2008 10:58 am

DeadlY писал(а):
Yoda писал(а):Дайце ссылку на тое, што Прэзідэнт казаў неразлічвацца. Калі няма - Вы ў курсе што трэба рабіць :(


Мелы вушы ды пачуе :wink: Хоць вы ж са сваім шэфам кніг не чытаеце :)


А ўсё думаю, што гэта я усё не раблю ды не раблю. Дзякуй, што падказалі. Гэта цяпер называкецца нечытаць.
А вы напэўна Пазьняка штудыруеце ў свабодны час?

Падумаўшы, скажу праўду. Так. Мастацкую літаратуру нават у школе не чытаў. Выменьваў на матэматыку - я матэматыку рашаю, а мне рознае непрыемнае расказваюць... Затое фізіка ішла наўлёт. Фантастыка - о-о-о-о-о-о-о так.... Потым усялякая рэлігія.... Жонка кажа, што кніжкі хутка з кватэры выжывуць...
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение honest » Пт май 23, 2008 10:59 am

Yoda писал(а):Раман Кардонскі - руліць!

А як жа, прыслухвайцеся да яго словаў, ён дрэннага для Беларусi i нават вас, Yoda, не параіць.
honest
 
Сообщения: 137
Зарегистрирован: Чт дек 28, 2006 1:42 pm
Откуда: Беларусь

Сообщение DeadlY » Пт май 23, 2008 11:06 am

Yoda писал(а):
DeadlY писал(а):.....Яны прыкормленыя, вось і павучаюць халопаў :wink:

Змова супраць апазіцыі! Жах! Крывавая гэбня! Далоў! Даеш! Страляць! Вешаць!
Можа што прапусціў?


Мусіць, толькі ў мозгу намесніка дырэктара па камерцыйных пытаннях з З/П у 2 мільёна можа народзіцца думка, што чалавек які любіць беларускую мову, гісторыю сваёй краіны, яе нацыянальныя знакі і пры гэтым на дух не пераносіць АГЛа з'яўляецца ідэйным апазіцыянерам які штораніцы моліцца на партрэт Зянона Пазняка :lol: Як гаворыцца, гарбатага дол выправіць :!:
DeadlY
 

Сообщение Yoda » Пт май 23, 2008 11:07 am

honest писал(а):
Yoda писал(а):Раман Кардонскі - руліць!

А як жа, прыслухвайцеся да яго словаў, ён дрэннага для Беларусi i нават вас, Yoda, не параіць.

Так! Ён адзін робіць больш, чым натоўп Сьмяротных зь факеламі! Каліб мне тыдзень таму сказалі, што заразмаўляю на беларускай мове - пашынкаваў бы атамным мячом ушчэнт! Я бы сказаў нават нафіг!
Але...
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение Yoda » Пт май 23, 2008 11:11 am

DeadlY писал(а):....Мусіць, толькі ў мозгу намесніка дырэктара па камерцыйных пытаннях з З/П у 2 мільёна можа народзіцца думка, што чалавек які любіць беларускую мову, гісторыю сваёй краіны, яе нацыянальныя знакі і пры гэтым на дух не пераносіць АГЛа з'яўляецца ідэйным апазіцыянерам які штораніцы моліцца на партрэт Зянона Пазняка :lol: Як гаворыцца, гарбатага дол выправіць :!:

Вашы б словы - ды Богу ў вушы! Я пра З/П. Падзяліце на 4. Вось так зарабляем. І не ныем... Па галіне напэўна нешта подобнае...
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение DeadlY » Пт май 23, 2008 11:14 am

Yoda писал(а):Падумаўшы, скажу праўду. Так. Мастацкую літаратуру нават у школе не чытаў.


Вы бы пачыталі што-небудзь на вольным часе мастацкае, толькі не Чаргенца. Коласа, Купалу пагартайце, Быкава, Багдановіча.

Выменьваў на матэматыку - я матэматыку рашаю, а мне рознае непрыемнае расказваюць...


Я і гляджу, не могуць ніяк пастаўскія матэматыкі дамовіцца з гомельскімі. Гомельскія мабыць лепш матэматыку ў школе вучылі :)
DeadlY
 

Сообщение DeadlY » Пт май 23, 2008 11:18 am

Yoda писал(а):
honest писал(а):
Yoda писал(а):Раман Кардонскі - руліць!

А як жа, прыслухвайцеся да яго словаў, ён дрэннага для Беларусi i нават вас, Yoda, не параіць.

Так! Ён адзін робіць больш, чым натоўп Сьмяротных зь факеламі! Каліб мне тыдзень таму сказалі, што заразмаўляю на беларускай мове - пашынкаваў бы атамным мячом ушчэнт! Я бы сказаў нават нафіг!
Але...


Ваша пагарда да беларускай мовы ўсім даўно зразумела. Не ці вы звалі беларускую мову "мовай маці Зянона" :wink:
DeadlY
 

Сообщение Yoda » Пт май 23, 2008 11:20 am

Увогуле, Сьмяротны, апасля дзвюх старонах аффтопа Вы мне як родны-каханы. Тым больш, што здаецца заўтра разам "хварэем" за гарачых фінскіх хлопцаў! Не ўсё так дрэнна на самой справе...

Дык што пра мой другі сцэнар, дзе Вы атрымліваеце перамогу? У другой частцы Сьмяротныя зь факеламі заўважаюць, што ўвязлі у матрыцы эканомікі. Куды не кінуцца - усюды клін. Што наабяцалі - не атрымоўваецца зрабіць. Грошы няма. Прадпрыемствы зруйнаваныя. Эўропа і Амэрыка адвярнуліся. У НАТА не прынялі... Цені пастаўчаніна і шклоўца ускалыхваюцца к памяці... А ў глыбокіх падвалах Менска апазіцыянэры апазіцыянэраў выклікаюць дух Бацькі і выконваюць абрад узраджэння...
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение Yoda » Пт май 23, 2008 11:26 am

DeadlY писал(а):....Ваша пагарда да беларускай мовы ўсім даўно зразумела. Не ці вы звалі беларускую мову "мовай маці Зянона" :wink:

Мова яна розная. Ніколі не забудуся, як вучыў квантавую механіку на мове маці Зянона! Мая так не гаварыла, як і ўся Віцебская вобласць.
Разумееце, Сьмяротны, у шматнацыянальнай Беларусі трэба у лепшым выпадку вучыць беларускую дыкрэтную мову. Усялякія астатнія дыялекты і клоны - гэта толькі шкода для агульнай справы нацыянальнага ўзраджэння... Чым і скарыстаўся Зянон, каб здаецца ў 94 да ўлады не прыйсці...
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Пред.След.

Вернуться в Иные темы

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 15