Об эммиграции

Модераторы: Vadim Deruzhinsky, Andrey Ladyzhenko, Станислав Матвеев, Pavel

Об эммиграции

Сообщение DeadlY » Ср окт 26, 2011 2:04 am

Просматривал на днях литературу о путешествиях и наткнулся на одну книгу, написал человек проживший долгое время во Франции, называется Сергей ЗУБЦОВ "КАК ЖИТЬ В ЗАПАДНОЙ ЕВРОПЕ" 2004 г.

http://www.africa.travel.ru/zubcov/z_oglavl.htm

Занятное чтиво. Я лично никуда эмигрировать не собираюсь, но интересно всё-таки услышать комментарии от тех соотечественников, кто уже интегрировался или нет "там".
DeadlY
 

Сообщение Сибиряк » Чт окт 27, 2011 8:27 am

Везде хорошо,где......МЫ есть...И пить..... :wink:
Сибиряк
 
Сообщения: 3877
Зарегистрирован: Ср янв 13, 2010 3:09 pm

Re: Об эммиграции

Сообщение Pavel » Ср ноя 02, 2011 7:49 pm

DeadlY. Просматривал на днях литературу о путешествиях и наткнулся на одну книгу, написал человек проживший долгое время во Франции, называется Сергей ЗУБЦОВ "КАК ЖИТЬ В ЗАПАДНОЙ ЕВРОПЕ" 2004 г.

http://www.africa.travel.ru/zubcov/z_oglavl.htm

Занятное чтиво. Я лично никуда эмигрировать не собираюсь, но интересно всё-таки услышать комментарии от тех соотечественников, кто уже интегрировался или нет "там".


Я, Дэдлі, ужо раней чытаў гэты лінк. Добры артыкул. З большасцю напісанага я згодны. Але адразу адзначу, што жыхары розных краінаў былога СССР маюць вельмі розны менталітэт і вельмі па рознаму ўліваюцца ў жыцце ў новай краіне. Расейцам у большасьці гэта даецца цяжэй, чым беларусам, нават тым, хто самі - з сем'яў расейцаў, але доўгі час жылі ў Беларусі. А большасць беларусаў вельмі хутка адчуваюць за мяжой сабе як рыба ў вадзе. Калі няма моўнага бар'еру, вядома. Талерантнасць тут ідзе толькі на карысць.

Дарэчы, ірландзец ды брытанец ніколі не прымуць беларуса за расейца. Толькі за паляка.
Pavel
Модератор
 
Сообщения: 2613
Зарегистрирован: Пт окт 08, 2010 1:54 am
Откуда: IRELAND

Сообщение Салдат Швейх » Пт фев 17, 2012 9:14 pm

Пры абмежаваных дамовах можна вярнуць:
http://nn.by/?c=ar&i=68615
Паўмільёна беларусаў - лепш, чым нічога! :wink:
Аватара пользователя
Салдат Швейх
 
Сообщения: 843
Зарегистрирован: Пт дек 11, 2009 3:23 pm
Откуда: Злата Прага

Сообщение Чeширский кот » Сб фев 18, 2012 1:45 am

Салдат Швейх писал(а):Пры абмежаваных дамовах можна вярнуць:
http://nn.by/?c=ar&i=68615
Паўмільёна беларусаў - лепш, чым нічога! :wink:

Вы сами-то собираетесь возвращаться с чужбины? Показать нам всем положительный пример?
Аватара пользователя
Чeширский кот
 
Сообщения: 150
Зарегистрирован: Сб фев 18, 2012 1:38 am

Сообщение Салдат Швейх » Сб фев 18, 2012 9:39 am

Чeширский кот писал(а):
Салдат Швейх писал(а):Пры абмежаваных дамовах можна вярнуць:
http://nn.by/?c=ar&i=68615
Паўмільёна беларусаў - лепш, чым нічога! :wink:

Вы сами-то собираетесь возвращаться с чужбины? Показать нам всем положительный пример?


Кантракт скончыцца - прыеду. А што?
Аватара пользователя
Салдат Швейх
 
Сообщения: 843
Зарегистрирован: Пт дек 11, 2009 3:23 pm
Откуда: Злата Прага

Сообщение Pavel » Вс фев 19, 2012 8:15 pm

Дарлок. Пост з Правілаў Форума:
Тока вот вапрос: и шо ш такое Pavel робит для так любимой Синявокай?


Аб брэндавай карысьці, добрай рэпутацыі краіны я ўжо адказаў. Здольны ўзгадаць аб дапамозе родным у Беларусі. Аб рэгулярным увозе пэўных грашовых сум у эканоміку РБ - таксама. Аб карыстанні паслугамі беларускай авіацыі. :D Калі беларусы, якія жывуць за мяжой, спыняць у адзіны дзень высылаць у РБ грошы - РБ адразу адчуе розніцу.
Pavel
Модератор
 
Сообщения: 2613
Зарегистрирован: Пт окт 08, 2010 1:54 am
Откуда: IRELAND

Сообщение Салдат Швейх » Вс фев 19, 2012 8:20 pm

darlock пісаў(ла):


Тока вот вапрос: и шо ш такое Pavel робит для так любимой Синявокай?

За Паула не адкажу - адкажу за сябе. Сінявокая - гэна не толькі і не столькі лапік зямлі - гэна людзі. Калі ты за мяжой і даеш добры вынік, то пытаюцца "Вы скуль?", Адказваеш - з Беларусі. І у людзей у галовах шчоўкае, што Беларусь - гэна не толькі вусаты какаіст і трактары, а і сумленныя і працавітыя людзі. А некаторя з іх - яшчэ і талантлівыя. А адзінкі - геніяльныя. І людзі кажуць - "Wow! I like it!". Вы тую ж Азаранку, якая ў Беларусі мо 2 месяцы з году бывае, не будзеце ганіць, што яна, бачыце, з'ехала і там па ўсялякіх Мельбурнах рассякае. У кожнага - свая праца. Дарэчы, з-за мяжы людзі прывозяць не меньш за 2 % беларускага ВУП. Задумайцеся. 8)
Аватара пользователя
Салдат Швейх
 
Сообщения: 843
Зарегистрирован: Пт дек 11, 2009 3:23 pm
Откуда: Злата Прага

Сообщение Pavel » Вс фев 19, 2012 9:07 pm

Есць яшчэ такі момант. Шэраг відаў дзейнасьці на жаль немагчыма рэалізаваць, абмяжоўваючы сябе пэўнымі геаграфічнымі рамкамі. Той жа Гугл напэўна не здолеў бы з'явіцца ў Беларусі, бо такі від дзейнасьці патрабуе вялікі ўнутраны рынак з вялікай колькасцю карыстальнікаў, якога ў Беларусі няма. Гэта - прыцягненне цэнтраў той ці іншай сферы дзейнасьці. Чалавеку часам можа быць элементарна цесна ў межах нейкай краіны. Бо канчатковая мэта большасьці амбітных людзяў у жыцці - самарэалізацыя. Калі нехта - выдатны футбаліст, але нарадзіўся і вырас у Бярэсьці, ен наўрад ці застанецца гуляць за Брэсцкае Дынама, калі яму прапануюць месца ў Барсе ці Арсенале. :D
Pavel
Модератор
 
Сообщения: 2613
Зарегистрирован: Пт окт 08, 2010 1:54 am
Откуда: IRELAND

Сообщение Pavel » Вс фев 19, 2012 9:13 pm

Яшчэ адзінае меркаванне:

Перафразуючы вядомы выраз - Не людзі дзеля краіны, а краіна дзеля людзеў.
Pavel
Модератор
 
Сообщения: 2613
Зарегистрирован: Пт окт 08, 2010 1:54 am
Откуда: IRELAND

Сообщение Чeширский кот » Вс фев 19, 2012 10:37 pm

Pavel писал(а):Аб брэндавай карысьці, добрай рэпутацыі краіны я ўжо адказаў. Здольны ўзгадаць аб дапамозе родным у Беларусі. Аб рэгулярным увозе пэўных грашовых сум у эканоміку РБ - таксама. Аб карыстанні паслугамі беларускай авіацыі. Калі беларусы, якія жывуць за мяжой, спыняць у адзіны дзень высылаць у РБ грошы - РБ адразу адчуе розніцу.

И много ты уже выслал денежных сумм, в экономику Белоруссии? :P )))
Аватара пользователя
Чeширский кот
 
Сообщения: 150
Зарегистрирован: Сб фев 18, 2012 1:38 am

Сообщение Pavel » Вс фев 19, 2012 10:59 pm

Чeширский кот писал(а):
Pavel писал(а):Аб брэндавай карысьці, добрай рэпутацыі краіны я ўжо адказаў. Здольны ўзгадаць аб дапамозе родным у Беларусі. Аб рэгулярным увозе пэўных грашовых сум у эканоміку РБ - таксама. Аб карыстанні паслугамі беларускай авіацыі. Калі беларусы, якія жывуць за мяжой, спыняць у адзіны дзень высылаць у РБ грошы - РБ адразу адчуе розніцу.

И много ты уже выслал денежных сумм, в экономику Белоруссии? :P )))


Не трэба мне тыкаць. Я хутчэй за ўсе вас не ведаю, ніякіх спраў з вамі не меў. А выслаў я ды патраціў у Беларусі дастаткова сродкаў. Што зрабіла пэўную карысць беларускай эканоміцы.
Pavel
Модератор
 
Сообщения: 2613
Зарегистрирован: Пт окт 08, 2010 1:54 am
Откуда: IRELAND

Сообщение Чeширский кот » Вс фев 19, 2012 11:12 pm

Не замарачивайся ты так, братка Павел, в интернете все равны и особливо не тебе решать кому в виртуальном пространстве можно тыкать, а к кому на выхухоль обращаться. Будь проще, браток :P )))
Аватара пользователя
Чeширский кот
 
Сообщения: 150
Зарегистрирован: Сб фев 18, 2012 1:38 am

Сообщение Pavel » Вс фев 19, 2012 11:22 pm

Чeширский кот писал(а):Не замарачивайся ты так, братка Павел, в интернете все равны и особливо не тебе решать кому в виртуальном пространстве можно тыкать, а к кому на выхухоль обращаться. Будь проще, браток :P )))


Я - прыхільнік нейкіх мінімальных стандартаў камунікацыі ў сеціве. Бо прыемна весьці размовы з людзьмі выхаванымі ды культурнымі. А зрабіць з сайта памойку - лягчэй усяго.

І вырашаю тут я, таму раю прыслухоўвацца.
Pavel
Модератор
 
Сообщения: 2613
Зарегистрирован: Пт окт 08, 2010 1:54 am
Откуда: IRELAND

Сообщение Чeширский кот » Вс фев 19, 2012 11:26 pm

Угрозы пошли? Это так в свидомом духе эвродимократов :D
К кому и как мне обращаться, я решаю сам.
Не тебе, парень, устанавливать стандарты общения в интернете, которые были придуманы ещё до твоего рождения, браток :P )
Аватара пользователя
Чeширский кот
 
Сообщения: 150
Зарегистрирован: Сб фев 18, 2012 1:38 am

След.

Вернуться в Иные темы

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 10

cron