ПРАВИЛА ФОРУМА

Модераторы: Vadim Deruzhinsky, Andrey Ladyzhenko, Станислав Матвеев, Pavel

Сообщение psv-777 » Сб фев 18, 2012 6:43 pm

Да Швейх,жестоко,превратимся в подобие СССР.
psv-777
 
Сообщения: 7482
Зарегистрирован: Вс мар 22, 2009 1:30 am
Откуда: Менск

Сообщение Салдат Швейх » Сб фев 18, 2012 6:51 pm

psv-777 писал(а):Да Швейх,жестоко,превратимся в подобие СССР.


Наўрацці. З другога боку было б карысна і ў такі спосаб местачковасці пазбаўляцца. "Душа ведь не матрац" (с) - колькі можна на беларусе скакаць? У беларусаў павінна фармавацца пасіянарнасць - мара пра свой свет навокал. А то так і будзем у прымах. :?
Аватара пользователя
Салдат Швейх
 
Сообщения: 843
Зарегистрирован: Пт дек 11, 2009 3:23 pm
Откуда: Злата Прага

Сообщение psv-777 » Сб фев 18, 2012 8:43 pm

Без оппонентов любая идея зачахнет.
psv-777
 
Сообщения: 7482
Зарегистрирован: Вс мар 22, 2009 1:30 am
Откуда: Менск

Сообщение Салдат Швейх » Сб фев 18, 2012 9:02 pm

psv-777 писал(а):Без оппонентов любая идея зачахнет.


Апанент - той, хто у сумоўі з Вамі хоча нешта даказаць, як і Вы яму. Калі ён Вас наогул не ўспрымае, Вы яму - не раўня (унтерменшы) - які ён апанент? А маналогі (пра "встованіе с колен", пра "вперде" і г.д.) нецікава (і шкодна) слухаць. Паспрабавалі б Вы якому паляку сказаць - "Польшы німа" - что было б! :wink:
Аватара пользователя
Салдат Швейх
 
Сообщения: 843
Зарегистрирован: Пт дек 11, 2009 3:23 pm
Откуда: Злата Прага

Сообщение magambaman » Вс фев 19, 2012 6:55 am

По последним (проверенным ) сведениям,в новом весенне-летнем сезоне будет популярно и модно доброжелательное и разностороннее общение.Девиз этого сезона - будьте внимательны и добродушны!
Вливайтесь!

Ну не знаю как насчёт котов...Вероятно это предубеждение.Я крыс люблю...
Аватара пользователя
magambaman
 
Сообщения: 2182
Зарегистрирован: Пн июл 25, 2011 1:11 am
Откуда: Полоцк

Сообщение magambaman » Вс фев 19, 2012 8:41 am

Салдат Швейх писал(а):Прапаную дапоўніць правілы форуму і такім зместам (як на Хартыі):

Не пройдут модерацию комментарии:...


Швейх!Я Вас умоляю!Оставьте в покое модераторов!
Открою Вам большую и страшную тайнуууууу - но я вообще не читал правил форума.Я понятия не имею не об одной строчке там написаной(отрежжжте мне чеггооо ).
Знаете почему?Потому Швейх,что Вы и есть правила форума.Вы,вместе с остальными участниками и формируете эти правила.Они (правила) есть,они настоящие,они работают.Вы,так же как и я,и остальные являемся их носителями.
Оставьте это детское ябеднечество.(Али вам мало ума,али вам надо пастух?
:lol: )
Аватара пользователя
magambaman
 
Сообщения: 2182
Зарегистрирован: Пн июл 25, 2011 1:11 am
Откуда: Полоцк

Сообщение magambaman » Вс фев 19, 2012 8:50 am

Во исчо чего хотел сказать.

.....Чуть присанули и пипец?Мысли здохли,мышцы здулись?

Предлогаю объеденить данную тему с темой Женщины существа с другой планеты.
Аватара пользователя
magambaman
 
Сообщения: 2182
Зарегистрирован: Пн июл 25, 2011 1:11 am
Откуда: Полоцк

Сообщение Салдат Швейх » Вс фев 19, 2012 10:16 am

magambaman писал(а):
Оставьте это детское ябеднечество.(Али вам мало ума,али вам надо пастух?
:lol: )


Ідэя была зрабіць як на Хартыі цяпер зрабілі. Не сакрэт, што Хартыя была рэсурсам з жэстачайшай мадэрацыяй, дзе ніякія каменты ў абарону існай беларускай мадэлі ніколі не прайходзілі. Такое сабе БТ і СБ наадварот. Зараз увялі правілы мадэрацыі, паглядзім, што будзе.
Я казаў за п.1 таму, што гэны пункт - правільны. Вы правыя, кажучы, што форум - гэта людзі на ім. Але п.1 адсякаў бы прыхадняў-ботаў, якія тут толькі па службе і толькі ганяць Беларусь і беларускае. Мы, беларусы, самі разьбярэмся ў сваім гаспадарстве, а тыя, хто прэтэндуе на ролю "большого брата" - ідуць лесам. Больш пасіянарнасьці, больш беларушчыны - хопіць саромецца. "Я - беларус" - павінна гучаць годна, хоць па беларуску, хоць па руску, хоць як.
Аватара пользователя
Салдат Швейх
 
Сообщения: 843
Зарегистрирован: Пт дек 11, 2009 3:23 pm
Откуда: Злата Прага

Сообщение darlock » Вс фев 19, 2012 12:18 pm

Салдат Швейх писал(а): Мы, беларусы, самі разьбярэмся ў сваім гаспадарстве, а тыя, хто прэтэндуе на ролю "большого брата" - ідуць лесам. Больш пасіянарнасьці, больш беларушчыны - хопіць саромецца. "Я - беларус" - павінна гучаць годна, хоць па беларуску, хоць па руску, хоць як.


Интересно слушать такое от человека, с радостью поменявшего свое БЕЛАРУСКАЕ гражданство. Сказал бы еще много вытекающего... но сдержусь.
Аватара пользователя
darlock
 
Сообщения: 2919
Зарегистрирован: Чт авг 02, 2007 12:53 pm
Откуда: Brest

Сообщение Салдат Швейх » Вс фев 19, 2012 12:42 pm

darlock писал(а):
Интересно слушать такое от человека, с радостью поменявшего свое БЕЛАРУСКАЕ гражданство. Сказал бы еще много вытекающего... но сдержусь.


Вас трэцяга ў ганаровую лінейку запісаць? Найдзіце мне, дзе я пісаў пра тое, што я грамадзянства зьмяніў? Я - афіцэр беларускай арміі (хоць і ў запасе) і прысягаў на вернаць Беларусі. Я - са шляхетнага роду, а шляхта два разы не прысягае. Дык от - я ГРАМАДЗЯНІН БЕЛАРУСІ! Пішу вялікімі літарамі для асоба адораных. А мае места працы і жыцця на данны момант - а Вам што да гэтага. Прыязджайце і Вы - працы ўсім хопіць. 8)
Последний раз редактировалось Салдат Швейх Вс фев 19, 2012 5:09 pm, всего редактировалось 1 раз.
Аватара пользователя
Салдат Швейх
 
Сообщения: 843
Зарегистрирован: Пт дек 11, 2009 3:23 pm
Откуда: Злата Прага

Сообщение darlock » Вс фев 19, 2012 1:06 pm

НУ ТАДЫ ПРАБАЧЦЕ!!!
А наконт вашых прапаноу для мадэратарау, то асабиста я супраць. Атрымаецца як у армии. Кали будзем паважаць культуру камуникацыи, усе и так добра будзе.
Аватара пользователя
darlock
 
Сообщения: 2919
Зарегистрирован: Чт авг 02, 2007 12:53 pm
Откуда: Brest

Сообщение Салдат Швейх » Вс фев 19, 2012 1:26 pm

darlock писал(а):НУ ТАДЫ ПРАБАЧЦЕ!!!
А наконт вашых прапаноу для мадэратарау, то асабиста я супраць. Атрымаецца як у армии. Кали будзем паважаць культуру камуникацыи, усе и так добра будзе.


Культура камунікацыі - гэна добра. Асабіста я толькі за. Я супраць таго, каб суразмоўцы прыпісвалі чужыя словы ці наогул лухту са свайго "восполеного потока сознанія". А таксама супраць вырываньня з кантэксту фраз і слоў, каб на тле гэнага развіваць свае "бурленіе гофн". І Вы ведаеце - пра што я і пра каго я.
Наогул, форум пазіцыануецца як навуковы. Дык спадарства! Вучыцеся працаваць з крыніцамі! Крыніцы у дадзеным моманце - пасты суразмоўцаў. Непрыгожа перакручваць, што напісана, непрыгожа свае думкі выдаваць за чужыя, а чужыя - за свае. Камунікацыя павінна быць годнай! 8)
Аватара пользователя
Салдат Швейх
 
Сообщения: 843
Зарегистрирован: Пт дек 11, 2009 3:23 pm
Откуда: Злата Прага

Сообщение magambaman » Вс фев 19, 2012 4:59 pm

Знаю что скажу глупость,знаю что не совсем прав,но эмоцию иначе не выразить.

Да задавитесь вы своей беларускостью!Той самой которая определяется по месту жительства,по эмиграции и прочему за уши притянутому.
Видели откуда я?Откройте википедию и дрочите после этого на моё божественное происхожденипе.У меня на холодильнике магнит с погоняй припиздюрен.Никаких пантов.Это герб моей области.А вам слабо?

Это ж насколько надо быть тупым и безнадёжным,что бы упрекать людей
в том,что они уехав в чужую страну смогли там чего-то достичь.
Да после них я не ссу не кого.После них я знаю,что беларус - это звучит гордо !В той же Чехии или Ирландии - не важно!
Эти парни,как никто из нас ,формируют бренд.Бренд с названием беларус!И я за них горой.И даже кровь могу сдать :lol:
Не обижайте их пожалуйста.Это наши .Наши якоря в том мире.
Аватара пользователя
magambaman
 
Сообщения: 2182
Зарегистрирован: Пн июл 25, 2011 1:11 am
Откуда: Полоцк

Сообщение Эгил » Вс фев 19, 2012 5:03 pm

Darlock как скажет... очень умно. Хвалю.

Вообще то гражданство это еще не самасвядомасць и ідэнтычнасць.
Аватара пользователя
Эгил
 
Сообщения: 5644
Зарегистрирован: Вс апр 13, 2008 7:37 am
Откуда: Рига

Сообщение Pavel » Вс фев 19, 2012 7:53 pm

magambaman писал(а):Знаю что скажу глупость,знаю что не совсем прав,но эмоцию иначе не выразить.

Да задавитесь вы своей беларускостью!Той самой которая определяется по месту жительства,по эмиграции и прочему за уши притянутому.
Видели откуда я?Откройте википедию и дрочите после этого на моё божественное происхожденипе.У меня на холодильнике магнит с погоняй припиздюрен.Никаких пантов.Это герб моей области.А вам слабо?

Это ж насколько надо быть тупым и безнадёжным,что бы упрекать людей
в том,что они уехав в чужую страну смогли там чего-то достичь.
Да после них я не ссу не кого.После них я знаю,что беларус - это звучит гордо !В той же Чехии или Ирландии - не важно!
Эти парни,как никто из нас ,формируют бренд.Бренд с названием беларус!И я за них горой.И даже кровь могу сдать :lol:
Не обижайте их пожалуйста.Это наши .Наши якоря в том мире.


Дзякуй, Магамба, за добрыя словы! Я таксама спадзяюся, што абсалютная большасць беларусаў, якія жывуць за мяжой, пакідаюць вельмі добрае ўражанне на мясцовае насельніцтва. Тыя тубыльцы пачынаюць ведаць беларусаў як народ і разумець іх лепш, некаторыя нават наведваюць Беларусь. Культурны абмен, знішчэнне стэрэатыпаў, ігд.
Pavel
Модератор
 
Сообщения: 2613
Зарегистрирован: Пт окт 08, 2010 1:54 am
Откуда: IRELAND

Пред.След.

Вернуться в Иные темы

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 29