Герб и Флаг

Модераторы: goward, Vadim Deruzhinsky, Andrey Ladyzhenko

Какой Герб и Флаг вы бы хотели видеть в Беларуси?

Погоня и Бело-Красно-Белый Флаг
170
85%
Современная существующая символика
13
7%
Что-то другое
16
8%
 
Всего голосов : 199

Сообщение Yoda » Пн май 26, 2008 11:31 am

Vadim Deruzhinsky писал(а):Как пословица гласит, Цирк давно уехал, а клоуны остались. СССР давно мертв, но есть те, кто в это не верит.

Як заўседы з нахрапам і зайздроснай упэўненнасцю піша свае посылы Вадзім Дзеружынскі не пакідаючы аніякай магчымасці ў сумненні. Так трымаць!
Не хвалюйцеся Вадзім, хутка мы вымрым і нашы нашчадкі нарэшце зажывуць... Маісей свой ужо ёсць... Яшчэ год 30 паходзім, паблукаем шукаючы свю долю...
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение Yoda » Пн май 26, 2008 11:33 am

Сяржук з Барысава писал(а):....Пакінем б-ч-б сцяг ліберастам-грантасосам. А сабе вернем бела-блакітны сцяг, пад якім вызвалім Беласток, Вільню, Смаленск, Бранск, Курск з кацапскай няволі.

Вы не Жырыноўскі?
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение Раман Кардонскі » Вт май 27, 2008 3:08 pm

Сяржук з Барысава писал(а):....Пакінем б-ч-б сцяг ліберастам-грантасосам. А сабе вернем бела-блакітны сцяг, пад якім вызвалім Беласток, Вільню, Смаленск, Бранск, Курск з кацапскай няволі.

За Беласток, Смаленск, Бранск с Курскам я не скажу. Але, згодна зь меркаваньнем віленскіх беларусаў, а не пайшоў-бы такі вызваліцель у дупу. І яны зь яшчэ большым задавальненьнем загоняць яму бела-блакітны сьцяг у азадак. Наколькі я зразумеў ім і пад жоўта-зялёна-чырвоным жывецца някепска. Прынамсі нашмат лепш чым пад чырвона-зялёным.
Раман Кардонскі
 
Сообщения: 110
Зарегистрирован: Пт окт 19, 2007 5:04 pm

Сообщение Сяржук з Барысава » Вт май 27, 2008 10:28 pm

Раман Кардонскі писал(а):
Сяржук з Барысава писал(а):....Пакінем б-ч-б сцяг ліберастам-грантасосам. А сабе вернем бела-блакітны сцяг, пад якім вызвалім Беласток, Вільню, Смаленск, Бранск, Курск з кацапскай няволі.

За Беласток, Смаленск, Бранск с Курскам я не скажу. Але, згодна зь меркаваньнем віленскіх беларусаў, а не пайшоў-бы такі вызваліцель у дупу. І яны зь яшчэ большым задавальненьнем загоняць яму бела-блакітны сьцяг у азадак. Наколькі я зразумеў ім і пад жоўта-зялёна-чырвоным жывецца някепска. Прынамсі нашмат лепш чым пад чырвона-зялёным.


Людзi тут у турмах сядзяць, з фашызмам змагаюцца, а яны там з бабамі вулічнымі час бавяць. Віленскае быдла, зусім як мінскае. Фу.
Аватара пользователя
Сяржук з Барысава
 
Сообщения: 148
Зарегистрирован: Вт дек 26, 2006 9:07 am

Сообщение Yoda » Ср май 28, 2008 8:51 am

Сяржук з Барысава писал(а):Людзi тут у турмах сядзяць, з фашызмам змагаюцца, а яны там з бабамі вулічнымі час бавяць. Віленскае быдла, зусім як мінскае. Фу.

Та-а-ак, белых плям усё больш... Нешта пачынае выкрышталёщвацца. А думаў, што менчукоў ненавіжу толькі я...
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение DeadlY » Ср май 28, 2008 12:47 pm

Пошла ахинея :evil:
DeadlY
 

Сообщение Раман Кардонскі » Ср май 28, 2008 2:54 pm

Сяржук з Барысава писал(а):Людзi тут у турмах сядзяць, з фашызмам змагаюцца, а яны там з бабамі вулічнымі час бавяць. Віленскае быдла, зусім як мінскае. Фу.

Я выказаў меркаваньне віленскіх беларусаў. Не падабаецца іхнае меркаваньне? А мне не падабаецца, што ў Беларусі людзі ў вязьніцах сядзяць. Хаця, калі шчыра, я краіны безь вязьніцаў яшчэ ня бачыў. Не падабаецца што прэзыдэнт краіны няпрыхавана захапляецца Гітлерам і кажа па якім стандартам зьбіраецца будаваць сваю краіну. Не падабаецца стан роднае беларускае мовы і культуры. Шмат чаго не падабаецца. Але я буду апошнім чалавекам, які пачне З ВОНКУ пад якім угодна сьцягам вызваляць Беларусь ад улады Лукашэнкі. І, у адрозьненьні ад асобных палітычных дзеячоў, ня стану, сідзячы ў бясьпечнай эміграцыі, заклікаць беларускую моладзь праліваць кроў на барыкадах: — Маўляў, толькі свабода палітая крывёю чагосьці вартая. Таму, спадар Сяржук, наводзьце парадак у сваей хаце. А нам, віленскім беларусам, дазвольце самім вырашаць дзе і ўякой дзяржаве жыць. Дапамагчы Вам і маральна і матэрыяльна дапаможым. Але толькі вызваляць нас і Віленскі Край "з кацапскай :shock: няволі" ня трэба.
Раман Кардонскі
 
Сообщения: 110
Зарегистрирован: Пт окт 19, 2007 5:04 pm

Сообщение Vadim Deruzhinsky » Чт май 29, 2008 2:16 am

Я на стороне Рамана Кардонскі.
Аватара пользователя
Vadim Deruzhinsky
Модератор
 
Сообщения: 9282
Зарегистрирован: Вс дек 24, 2006 8:15 pm
Откуда: Минск

Сообщение Yoda » Чт май 29, 2008 8:41 am

Я ж ужо пісаў: Раман Кардонскі руліць!!!!! Вось толькі яго жахлівыя нататкі поводле паездак па Беларусі вельмі ўстарэлі, намой погляд.
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение Yoda » Чт май 29, 2008 8:43 am

Раман Кардонскі писал(а):
Сяржук з Барысава писал(а):Людзi тут у турмах сядзяць, з фашызмам змагаюцца, а яны там з бабамі вулічнымі час бавяць. Віленскае быдла, зусім як мінскае. Фу.

Я выказаў меркаваньне віленскіх беларусаў. Не падабаецца іхнае меркаваньне? А мне не падабаецца, што ў Беларусі людзі ў вязьніцах сядзяць. Хаця, калі шчыра, я краіны безь вязьніцаў яшчэ ня бачыў. Не падабаецца што прэзыдэнт краіны няпрыхавана захапляецца Гітлерам і кажа па якім стандартам зьбіраецца будаваць сваю краіну. Не падабаецца стан роднае беларускае мовы і культуры. Шмат чаго не падабаецца. Але я буду апошнім чалавекам, які пачне З ВОНКУ пад якім угодна сьцягам вызваляць Беларусь ад улады Лукашэнкі. І, у адрозьненьні ад асобных палітычных дзеячоў, ня стану, сідзячы ў бясьпечнай эміграцыі, заклікаць беларускую моладзь праліваць кроў на барыкадах: — Маўляў, толькі свабода палітая крывёю чагосьці вартая. Таму, спадар Сяржук, наводзьце парадак у сваей хаце. А нам, віленскім беларусам, дазвольце самім вырашаць дзе і ўякой дзяржаве жыць. Дапамагчы Вам і маральна і матэрыяльна дапаможым. Але толькі вызваляць нас і Віленскі Край "з кацапскай :shock: няволі" ня трэба.

Паважаны спадар Кардонскі, цяпер Вы зразумелі, пра што я пісаў у сваіх супрацьапазіцыйных постах?
Аватара пользователя
Yoda
 
Сообщения: 2671
Зарегистрирован: Пн апр 28, 2008 11:40 am
Откуда: Поставы

Сообщение Сяржук з Барысава » Чт май 29, 2008 10:25 am

Спадар Кардонскi, калi вы лiчыце нас беларусау Беларусi непаунавартаснымi, чаму бы вам лiцьвiнам на нашых пауночна-заходнiх крэсах, якiя зараз знаходзяцца пад летувiскай акупацыяй, стварыць незалежную Новую Беларусь цi Новую Лiтву, якая стала бы для нас узорам ? Чым там у вас Пазняк займаецца, яшчэ год i яго iмя нiкто не успомнiць ? Узначалiу бы Вызвольны Вiленскi фронт.
Аватара пользователя
Сяржук з Барысава
 
Сообщения: 148
Зарегистрирован: Вт дек 26, 2006 9:07 am

Сообщение Сяржук з Барысава » Чт май 29, 2008 10:36 am

Я так i не здолеу знайсцi iнфарамацыю адносна блакiтна-белага сцяга Вялiкай Лiтвы. Але зауважыу, што калi узяць сцягi ГВ i ВКЛ, то разам яны ствараюць сцяг рэвалюцыйнай Францыi. Можа адсюль ногi растуць? Казкi палякау пра крылы арла выглядаюць па дзiцячы.
Аватара пользователя
Сяржук з Барысава
 
Сообщения: 148
Зарегистрирован: Вт дек 26, 2006 9:07 am

Сообщение Раман Кардонскі » Чт май 29, 2008 3:30 pm

Yoda писал(а):Я ж ужо пісаў: Раман Кардонскі руліць!!!!! Вось толькі яго жахлівыя нататкі поводле паездак па Беларусі вельмі ўстарэлі, намой погляд.

Дык я і не хаваю, што мае нататкі састарэлі. А як-жа. Два гады мяне назад мяне ў Беларусь не пусьцілі, дык адкуль новым уражаньням узяцца?
Раман Кардонскі
 
Сообщения: 110
Зарегистрирован: Пт окт 19, 2007 5:04 pm

Сообщение Раман Кардонскі » Чт май 29, 2008 3:48 pm

Сяржук з Барысава писал(а):Спадар Кардонскi, калi вы лiчыце нас беларусау Беларусi непаунавартаснымi, чаму бы вам лiцьвiнам на нашых пауночна-заходнiх крэсах, якiя зараз знаходзяцца пад летувiскай акупацыяй, стварыць незалежную Новую Беларусь цi Новую Лiтву, якая стала бы для нас узорам ? Чым там у вас Пазняк займаецца, яшчэ год i яго iмя нiкто не успомнiць ? Узначалiу бы Вызвольны Вiленскi фронт.

Вы мяне зразумелі з дакладнасьцю да наадварот. Чаму? Бо я ЎПЭЎНЕНЫ ў паўнавартасьці беларусаў Беларусі. І я ЎПЭЎНЕНЫ, што менавіта яны, а ня вонкавыя сілы, здольныя зьмяніць і ўладу ў Беларусі, і палепшыць стан справаў ў эканоміцы і жыцьці.

Што тычыцца Вашых прапановаў беларусам Віленшчыны (БВ). Вы ведаеце, вось пасьля таго як навядзеце парадак у СВАЕЙ УЛАСНАЙ ХАЦЕ і станеце жыць ня горш чымсьці БВ, то тады яны, бязумоўна, і прыслухаюцца да Вас. А пакуль бярыце прыклад з Рэспублікі Летува. Прынамсі калі параўнаць мае ўражаньні ад двух краінаў то Беларусь моцна прайгравала. Што, як і кожнага іншага беларуса, мяне засмучае.

Адзінае я толькі не зразумеў — а якое дачыненьне да БВ мае спадар Пазьняк? Наколькі мне ведама, ён у Нью-Ёрку жыве. Ці можа я памыляюся?
Раман Кардонскі
 
Сообщения: 110
Зарегистрирован: Пт окт 19, 2007 5:04 pm

Сообщение Раман Кардонскі » Чт май 29, 2008 5:00 pm

Vadim Deruzhinsky писал(а):Я на стороне Рамана Кардонскі.

А можа Вы на баку Рамана Кардонскага?
Раман Кардонскі
 
Сообщения: 110
Зарегистрирован: Пт окт 19, 2007 5:04 pm

Пред.След.

Вернуться в История

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 27

cron